Tuesday, 27 November 2012
Sunday, 25 November 2012
Friday, 9 November 2012
B2D1E7 (Membezakan warna ton
bunyi yang diperdengarkan)
|
Bunyi
|
Ton
|
|
1. Orang bersin
|
|
|
2. bunyi gong
|
|
|
3. kipas
berpusing
|
|
|
4. budak
menangis
|
|
Arahan : Ajukkan bunyi bunyi yang
dihasilkan
B3D1E6 (Mendemontrasikan warna ton)
Arahan
:
-
Jelaskan/Tunjukkan dengan gaya bunyi bunyi berikut
-
berat/ ringan
-
panjang/pendek
-
garau/nyaring
B5D1E6 ( Mendemontrasikan warna ton dengan betul dan tepat.
Arahan :
Suaikan bunyi yang dihasilkan dengan coraknya.
B6D1E6 (
Mendemontrasikan warna ton dengan betul, tepat dan kreatif.
Arahan :
Ciptakan satu jenis corak irama yang boleh
disesuaikan dengan bunyi – bunyi berikut.
Contoh : Budak lelaki
Budak perempuan
Nenek tua
Tuesday, 30 October 2012
Monday, 29 October 2012
Wednesday, 10 October 2012
Monday, 8 October 2012
RPH Dunia Muzik Tahun 1
Mata Pelajaran Dan
Kelas
|
: Dunia Muzik Tahun
1.
|
Hari
|
: Rabu
|
Tarikh
|
: 17 Januari 2012
|
Masa
|
: 09.30 – 10.00 pagi
(30 minit)
|
Tajuk
|
: Pengalaman Muzikal-
Nyanyian
|
Standard Pembelajaran
|
: 1.1.2 – Menyanyi
dengan postur yang betul.
-
Postur duduk
-
Postur berdiri
|
Objektif Pembelajaran
|
Pada
akhir pengajaran, murid dapat;
menyanyi
lagu ‘Selamat Pagi’ dengan postur berdiri yang betul.
|
Aktiviti Pembelajaran
Dan Pengajaran
|
1.
Murid menyanyikan lagu ‘Selamat Pagi’(CD
1 Track1)
|
2.
Murid menyanyi dengan postur berdiri
yang betul.
|
|
3.
Murid membuat persembahan koir lagu
‘Selamat Pagi’.
|
|
4.
Guru membuat penilaian berdasarkan
pemerhatian.
|
|
EMK
|
: Kreativiti dan
Inovasi
|
Bahan Bantu Belajar
|
: CD 1Track 01.
|
Penilaian
Pembelajaran Dan Pengajaran
|
Pemerhatian
– Menyanyi lagu ‘Selamat Pagi’ dengan postur berdiri yang betul.
|
Refleksi
|
14/16 murid dapat menyanyikan
lagu ‘Selamat Pagi’ dengan menunjukkan postur berdiri yang betul.
|
2 orang murid
memerlukan latihan yang khusus daripada guru selepas sesi pelajaran.
|
Subscribe to:
Comments (Atom)